earl grey

Earl grey w saszetkach kontra wersja sypana

Herbata earl grey w różnych postaciach

Wiele się słyszy o tym, że dobra herbata to taka, która jest w stu procentach naturalna, liściasta. Mimo to tak wielu z nas sięga po herbaty ekspresowe z torebki. Zastanówmy się, dlaczego tak jest? I która z tych herbat faktycznie jest lepszą opcją? Klasyczna herbata earl grey jest herbatą czarną aromatyzowaną olejkiem bergamotowym. Swoją popularność zyskała prawdopodobnie za sprawą właśnie tego aromatu. Jest dużo bardziej delikatna i szlachetna w smaku niż klasyczna herbata czarna. Przez to, że jest tak popularna, wiele firm postanowiło wprowadzić ją do swojego asortymentu. Możemy ją zakupić prawie w każdym sklepie w wersji ekspresowej w saszetkach oraz w specjalnych sklepach z herbatami w formie liściastej.

Saszetki konta susz

Jeżeli chodzi o herbatę liściastą, to podczas parzenia najważniejsze jest to, że ususzone liście muszą mieć przestrzeń, aby się rozłożyć. To właśnie one nadają cały aromat gorącemu napojowi. Taka herbata jest na pewno zdrowsza i bardziej ekologiczna jednak parzenie herbaty liściastej ma też swoje minusy.
Jeżeli nie lubimy fusów w naszych gorących napojach, musimy się zaopatrzyć w specjalne przyrządy filtrujące. To z kolei dodatkowo wiąże się z nowymi kosztami. Rośnie też czas w jakim zaparzamy najlepsze herbaty.
Jeżeli więc chodzi o wygodę, to przewagę zdobywa herbata w saszetkach. Herbata ekspresowa nie zostawi nam żadnych niepożądanych paprochów w gorącym napoju. Największym minusem herbat w saszetkach zawsze był płaski, niearomatyczny smak. Jednak w ciągu ostatnich lat producenci zadbali o to, aby herbaty ekspresowe były bardziej wyraziste i mniej oczywiste. Zaczęto dodawać do nich zioła, co pozwoliło stworzyć naprawdę ciekawe kompozycje smakowe.
Minus, jaki tu powstaje to, że taka herbata w saszetkach zawsze będzie smakować tak samo. Natomiast herbata sypana w zależności o tego, co akurat trafi się nam w mieszance i jakiej ilości użyjemy, zawsze może mieć inny smak, przez co nie znudzi nam się tak szybko.

Obie wersje herbaty earl grey mają zarówno plusy i minusy. Każdy więc może zdecydować sam która wersja mu bardziej odpowiada. Warto też zaopatrzyć się w zestawy herbat, gdzie pojawią herbaty sypane, jak i takie w saszetkach. Wtedy najłatwiej jest sprawdzić, co przypadnie nam do gustu.