herbata granulowana

Herbata granulowana

Herbata granulowana – wady i zalety

Herbata granulowana – w dzieciństwie z pewnością każdy miał ją za słodki przysmak. Niekiedy nawet częściej jedzony niż zaparzany. Kolorowe, owocowe granulki smakowały szczególnie najmłodszym. Nie ma potrzeby słodzenia herbaty z nich zaparzonej i oczywiście nietrudno ją przygotować. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu napojowi, bowiem smak w tym wypadku nie idzie w parze ze zdrowiem. Mało osób zdaje sobie sprawę ze składu tego produktu, czy choćby procesów zachodzących w celu jego uzyskania.

Plusy

Zaletą herbat w granulacie mogłaby być zawartość witaminy C, która to jest jednym z niewielu zdrowych składników napoju. Jednak nawet najlepsze herbaty nie zawierają jej na tyle by mogłaby być to dawka pozytywnie wpływająca na organizm.

Minusy

Nie można zapomnieć o ogromnej porcji cukru, a także tłuszczu zawartej w porcji owego produktu. Osoby na diecie z pewnością powinny omijać tego typu napoje. Powinny raczej wybierać zestawy herbat mniej kalorycznych i pozbawionych substancji słodzących, z których to w dużej mierze składa się herbata granulowana.

Kolejnym minusem owej bomby kalorycznej jest spora ilość chemii w produkcie. Po przyjrzeniu się bliżej składowi można zauważyć, że przeważają tam znane i nielubiane literki E. Cco oznacza zawartość substancji konserwujących, barwników, czy emulgatorów – istny syntetyk.

Herbaty świata w granulacie

Herbaty świata w granulacie bywają jednak zdrowsze od tych dostępnych w Polsce. Istnieje także kilku producentów na terenie kraju dbających o w miarę możliwości zachowanie składu sprzyjającemu organizmowi człowieka. Nadal jednak granulat nie jest dobrym rozwiązaniem i nie ma co porównywać go z herbatą z mieszanek suszu, takimi jak herbata czarna, earl grey, czy ceylon. W istocie, za dobrą herbatę trzeba zapłacić więcej niż tylko dwa złote za 100g produktu.

Podsumowując, herbata granulowana to rozwiązanie dla osób chcących napić się ciepłego, smacznego napoju, za stosunkowo niewielką kwotę pieniędzy. Do tego dobrym także dla dzieci i osób, którym nie do końca smakuje gorzkawy smak standardowych herbat. I ten wybór jednak należy rozważyć ze względów zdrowotnych, czy dietetycznych.

Tagi: , , , , , , , ,