herbata zielona

Herbata zielona – spa w domowym zaciszu

Herbata zielona – domowe SPA

Nie od dziś wiadomo, że stres jest jednym z najbardziej destrukcyjnie wpływających na nasz organizm czynników. Sposobów na rozładowanie napięcia istnieje wiele, lecz warto mieć świadomość, że za najbardziej skuteczne uchodzą te, które są w stanie pobudzić nasze zmysły. Przykładowym lekiem na stres może być zielona herbata. Herbaciane spa z pewnością należy do tego szacownego grona.

Earl grey i zielona herbata

Bo kto nie rozkoszowałby się smakiem świeżo zaparzonej Earl Grey? Niemniej jednak walory smakowe to tylko niewielka część korzyści, jakie jest w stanie zaoferować nam ów napój. Okazuje się, że poza właściwościami zdrowotnymi, doskonale spisuje się on również przy zabiegach urodowych! W tej kwestii zdecydowanie najbardziej pożądana jest zielona herbata, która – dzięki zawartym w niej garbnikom – ma działanie antystarzeniowe i bakteriobójcze. Dodana do wanny z wodą, z pewnością poprawi wygląd skóry. A jednocześnie sprawi, że kąpiel będzie niezwykle aromatyczna. Z kolei mieszając ją z octem jabłkowym w proporcji 10:1, otrzymujemy (bardzo skuteczny przy cerze trądzikowej) tonik.

Herbata czerwona

Na uwagę zasługuje również herbata czerwona. Wymieszana z cukrem i ulubionym olejkiem, przemienia się w bardzo skuteczny, a co najważniejsze – naturalny – peeling do ciała. Bez problemu usunie on martwy naskórek, zostawiając przy tym efekt nawilżenia. Kolejnym, niezwykle zbawiennym dla naszej urody, zabiegiem jest tzw. parówka, otwierająca pory. Wystarczy zalać wrzątkiem garść ulubionej herbaty i pochylić głowę nad parą, jednak nie dłużej niż przez 10 minut. Wszystkie użyte później produkty, mając otwartą drogę wgłąb warstw naszej skóry, będą miały możliwość zadziałać bardziej efektywnie. Tak, jak w przypadku każdego kosmetyku, te pochodzące prosto od matki natury, również mogą różnić się jakością.

Najlepsze herbaty

Eksperci twierdzą, że najlepsze herbaty pochodzą ze Sri Lanki. Rozpoznać je można po znaku cejlońskiego lwa na opakowaniu. Jest to certyfikat gwarantujący, że cenny aromat liści nie ulotnił się przy transporcie, ponieważ zostały one zapakowane z najwyższą starannością, zaraz po zebraniu. Choć za taką herbatę zapłacimy więcej, w porównaniu do profesjonalnych zabiegów u specjalistów, nie będzie to wcale duży uszczerbek dla naszego portfela. W końcu nie bez powodu herbaciane spa, nazywane jest z przymrużeniem oka „spa groszowym”. Do tego nie musi ono polegać tylko i wyłącznie na jednym rodzaju naparu jakim jest herbata zielona.